Google Zprávy jsou modernější a lepší

Google News (česky Google Zprávy) slaví 20 let, a tak je čas na změnu a oživení vzhledu. Nově si můžete nastavit přehlednější a příjemnější výběr novinek, díky čemuž vám neunikne už žádná informace, která by vás mohla zajímat.

Nové rozhraní nabízí různé kategorie, ze kterých si můžete vybrat jen to, co vás doopravdy zajímá. Případně odstranit ty novinky, které nejsou dle vašeho gusta. Co je ještě zajímavější, tak nově platforma podporuje zprávy z vašeho okolí.

Společnost Google nově zavádí i takzvaný fact-checking. Pro nás to tedy znamená, že každá zpráva by měla mít vedle titulku úplné původní znění a navrch k tomu bude dostupná nezávislá kontrola faktů, které určují pravdivost zprávy.

Samotné vylepšení napomáhá kampani Google News Initiative, ta by měla zajistit kvalitnější a věrohodnější obsah z vybraných redakcí v souvislosti se zhoršujícím se obsahem na internetu. Google začal také přijímat žádosti do Global News Equity Fund, který napomáhá podporovat zpravodajství pro menšiny a nedostatečně zastoupené skupiny.

Zda nový vzhled pomůže ve funkčnosti, je zatím ve hvězdách, změna priority pro vybraná témata je příjemným osvěžením a kontrola pravosti dat je také důležitá.

Zdroje: Tisková zpráva