Instagram zavede ověření účtu pomocí videonahrávky

Jak zaručeně ověřit pravost údajů účtu je dnes oříškem pro všechny platformy. Instagram ale zkouší nové možnosti a už je testuje v USA. K možnosti, u které je potřeba poslat kopii vaší karty, která dokazuje vaši totožnost, se nyní připojuje ověření podle vlastní nahrávky sebe sama a potvrzení přes sociální zaručení.

U první možnosti je postup velmi jednoduchý. Podle pokynů, které jsou napsány na obrazovce, stačí nahrát vaše vlastní video, kde je vidět váš obličej. Samotný záznam je pak poslán společnosti Yoti, která se specializuje právě na ověření věku. Pomocí jejich technologií následně určí věk a video se smaže. Výsledky dostanete do 20 minut.

U druhé možnosti není postup tak rychlý, ale je stále rychlejší než ověření pomocí dokladu. Social vouching neboli sociální zaručení se zakládá na tom, že vyberete tři profily, které se za vás zaručí. Tihle lidé musí být starší 18 let, nesmí v současné době ručit za více lidí a je tady několik dalších pojistek, aby se této funkce nezneužilo. Vybrané osoby pak musí do tří dnů odpovědět a potvrdit váš věk.

Pokud vám vrtá hlavou, proč Instagram potřebuje vědět váš věk, tak je to kvůli ochraně nezletilých. Pokud před dovršením 13 let chce dotyčný založit účet, tak ho systém nepustím. Následně, pokud už dítě dosáhlo potřebného věku, tak se jeho účet stává automaticky soukromým a chrání uživatele před nevhodným obsahem a nechtěnou pozorností dospělých.

Zdroje: gsmarena