Android Auto na telefonních obrazovkách končí

Služba Android Auto dokáže propojit smartphone s informačním panelem některých automobilů. Možností, jak ji využít, je opravdu hodně. Dokáže kupříkladu synchronizovat zprávy SMS nebo ze sociálních sítí, v autě si rovněž můžete zapnout Mapy Google. Android Auto se postupně rozšiřuje do dalších automobilů, před měsícem o tom vyšel samostatný článek zde na webu.

Pokud ale informační panel vašeho vozu s aplikací nekomunikuje, můžete ji zobrazit na telefonu. Tomu ale bude konec. Google totiž začal svým uživatelů oznamovat, že služba na obrazovkách telefonu zanedlouho přestane pracovat.

Jestliže si řidiči nebudou chtít nainstalovat novou aplikaci, budou nuceni využívat jinou vychytávku, která je rovněž od Google. Jedná se o řidičský mód hlasového asistenta Google Assistant. Po zapnutí se systém upraví do více přístupné vizáže, tlačítka se zvětší a vše působí celkově přehledněji. Hudba je uložena v jedné sekci, není tedy nutné procházet několik aplikací. Díky předčítání příchozích zpráv a oznámení se můžete plně soustředit na řízení. Problémem je, že funkce momentálně není dostupná v České republice. Musíme tak doufat, že se k nám časem rozšíří.

Pokud hledáte nějaké užitečné aplikace pro řidiče, můžete vyzkoušet třeba Drivemode nebo AutoMate. Obě se snaží zjednodušit prostředí vašeho telefonu tak, abyste nemuseli zdlouhavě vyhledávat základní funkce.

Zdroje: Phone Arena