Telegram překonal důležitou hranici a spouští předplatné

Komunikační aplikace Telegram slaví velký úspěch. Měsíčně ji totiž využívá více než 700 milionů uživatelů a zároveň patří mezi pět nejstahovanější apek letošního roku. Kromě toho ale dorazí i obrovská aktualizace, jejíž součástí je předplatné se spoustou výhod.

Za 5 dolarů měsíčně (v přepočtu 120 Kč) se předplatitelům odemyká široká škála bonusů. Mezi důležité vychytávky patří třeba lepší práce se soubory. Členové Telegram Premium mohou odesílat až 4GB soubory, a to úplně komukoliv. Pokud naopak obdrží soubor oni, mohou se těšit na neomezenou rychlost stahování, limitovat je bude pouze internetové připojení, nikoliv aplikace.

Dlouho dopředu se vědělo i o tom, že součástí Telegram Premium budou kosmetické záležitosti. Předplatitelé mohou posílat speciální samolepky, které vyvolají příjemci na obrazovce rozsáhlou animaci. Kromě toho smí vylepšit svůj profil o pohybující se profilovku nebo unikátní odznak předplatitele. Součástí aktualizace je i statut ověření, mohou si o něj požádat známé osobnosti a firmy.

Vývojáři se pyšní, že nová aktualizace vylepšuje a opravuje více než 100 věcí. Patří mezi ně třeba podpora 120snímkového zobrazení na podporovaných Apple produktech nebo lepší náhledy konverzací pro Android.

Zdroje: Tisková zpráva