Tenhle widget pro Mapy Google ocení každý řidič

Widgety jsou skvělou cestou jak uživatele rychle a jednoduše informovat o všem možném. Pro ty, co se s nimi ještě nesetkali – jedná se většinou o obdélníčky nebo čtverečky umístěné na ploše telefonu, které představují zjednodušenou verzi či úsek nějaké aplikace. Máte vše okamžitě na očích, a tak se o předpovědi počasí na další den dozvíte i bez toho, abyste se k ní museli proklikat.

Pro Android bude za chvíli dostupných 35 widgetů. Posledním přidaným je widget Google Map, který vám ukáže, že je lepší vzít si kolo nebo danou cestou vůbec nejezdit. Ve čtverci se ukáže mapa okolí se zelenými silnicemi. Pokud se ale někde vytvoří zácpa, úsek zčervená.

Jak vlastně Mapy Google vědí, že se na daném místě vyskytuje zácpa? Pomáhá k tomu umělá inteligence, která pracuje s průměrnou rychlostí v úseku a četností zácp v jednotlivých hodinách. Díky tomu je schopna s přesností na 97 % určit, že se na silnici, po níž jedete odpoledne z práce, zdržíte.

Mapy ale nejsou jediným užitečným widgetem. Přes ten od Gmailu je možné si prohlížet poštu rychle a jednoduše. Překladač zase zobrazí vaše uložené fráze, do této záložky si tedy můžete nastavit překlady vět, které použijete nejčastěji. Existuje i widget, který zastupuje úkolníček, spravovat si v něm můžete všechny činnosti, které musíte v daný den vykonat. Splněné aktivity si odškrtnete.

Uvidíme, kdy šikovný widget pro Mapy Google bude fungovat u nás.

Zdroje: Tisková zpráva