Česká aplikace Worldee není jen cestovatelský deník

V roce 2017 vznikla skvělá a jednoduchá myšlenka, která by dokázala spravovat cesty výletníka a zároveň by fungovala jako cestovatelský deník. Nápad spojit stírací mapu, fotografie z cest a Mapy Google. To vše stačilo k tomu, aby se česká aplikace Worldee vyvinula do podoby, v jaké ji dnes známe my.

Aplikace jako taková je unikátní hlavně v tom, že v ní lze najít nespočet inspirací, jak si uspořádat výlet. Popřípadě pokud toužíte někam zajít, zajet nebo zaletět, není problém nastavit výchozí bod cesty a pak hledat vaši destinaci. Vyjede vám pestrý seznam výletů a aktivit, které už jiní naplánovali a zažili, a na vás zbude jen hrstka starostí, o které je potřeba se postarat.

Další skupina lidí může o této aplikaci přemýšlet jako o zážitkovém deníku. Možná vás nebaví cestovat, ale rádi pozorujete, kdo kam cestoval, jaké krásy na cestě potkal, případně co se mu vše přihodilo. Aplikace vám přesně pro takové případy navrhne několik lidí na sledování a je už jen na vás, čí cestou se budete kochat po zbytek večera.

Stáhněte si Worldee do svého mobilu/tabletu:

Původní účel byl samozřejmě zachován. Worldee, i se vším sdíleným obsahem, je stále hlavně váš plánovač na cesty. Jakmile tedy najedete na položku Nový plán, naskytne se vám velmi jednoduché rozhraní, díky kterému můžete přidávat jednotlivé body, jež chcete navštívit. V jakém pořadí a v jaké dny učiníte návštěvu, je zcela na vás. Později vaši cestu můžete obohatit o fotky z cest, zápisky a další místa, která jste stihli navštívit.

Co rozhodně oceníte, tak je itinerář, který je vhodný na přesné rozplánování. Checklist využijete pro přehledný seznam toho, co ještě musíte zařídit a poznámky se vždycky hodí. Průvodce destinacemi pak oceníte, pokud plánujete cestu přes zajímavá místa, ale úplně netušíte, co tam můžete najít.

POKUD SI PŘES WORLDEE KOUPÍTE NĚJAKOU CESTU, ZADEJTE KÓD TMOBILECESTUJE PRO ZÍSKÁNÍ 3% SLEVY. KÓD JE PLATNÝ DO 1. 9. 2022.

Nabídne vám tak TOP místa, která byste měli navštívit, předá vám důležité informace o bezpečnosti v zemi a najde důležitá telefonní čísla. Aplikace v sobě dokonce ukrývá velmi šikovnou kartu Doprava, která se hodí pro skvělé tipy, abyste ušetřili na dopravě. Aplikace vám třeba řekne, že v Japonsku se vyplatí zakoupit Rail Pass, který stojí na 7 dní téměř 34 000 jenů, ale můžete kamkoli a kdykoli. Oproti tomu jízdenka z Tokia do Kjóta vyjde na 14 000 jenů.

Pokud se vám stalo, že jste neplánovaně vyrazili na výlet, je tady pro vás připravena varianta „Uplynulou cestu“, která vám umožní zpětně nahrát fotky. Během nahrávání si můžete pohrát s plánováním vaší cesty. O to více tuhle funkci oceníte, když vaše fotky obsahují záznam o místě a času pořízení. Aplikace zvládne díky těmto údajům vytvořit itinerář a vám ušetří fůru času s rozpomínáním se kdy a kde jste kterou fotku pořídili.

Více informací o aplikaci Worldee najdete na oficiálních stránkách, které jsou v češtině.

ZÍSKEJTE PRÉMIOVÝ ÚČET NA ROK ZDARMA

Rozšiřte si prostor pro vaše fotografie a videa s prémiovým účtem na rok zdarma.

- 1. Vytvořte si účet na webu worldee.cz nebo v aplikaci (Android, iOS)
- 2. Na webu běžte do nastavení a v menu vyberte Prémiová verze
- 3. Vložte kód TMOBILECESTUJE

Kód je možné aktivovat do 1. 9. 2022.