Webová aplikace Obchodu Play konečně vypadá lépe

Obchod Google Play je určený hlavně mobilním telefonům a tabletům, využijí jej však i uživatelé chytrých hodinek či televizí. Kromě aplikace se do něj dá dostat i přes webovou stránku, která dosud působila poměrně nepřehledně a vzhledově trochu zastarale. To se ale konečně mění.

Webová aplikace dostává totiž nový a moderní kabátek, jenž velmi připomíná vzhled mobilní appky. Nahoře se nachází záložka, v níž si zvolíte, zda vyhledáváte hry, aplikace, filmy, knihy či programy určené dětem.

Nejvíce uživatelů asi zajímají hry. Ty jsou klasicky rozděleny do řádků dle žánru, mimo to zde ale najdete i seznam her s předběžnou registrací nebo žebříček nejvýdělečnějších a nejprodávanějších titulů.

Nutno však zmínit, že Google na některé detaily zapomněl. Část knižní sekce, konkrétně knihovna a seznam přání, stále disponuje starým designem.

Proč je vlastně dobré webovou službu používat? Velmi užitečné kupříkladu je, že vám umožňuje stáhnout aplikaci do jednotlivých mobilních zařízení. Jste-li rodič a chcete svým dětem nainstalovat aplikaci, nemusíte po jednom telefony a tablety vybírat. Místo toho stačí zasednout k počítači a vše najednou vyřídit přes internetovou stránku.