Street View slaví 15 let a přináší zajímavé novinky

Služba Google Street View, díky které můžeme objevovat okolní svět, slaví 15. narozeniny. Pokud jste se s touto funkcí ještě neseznámili, tak pozorně čtěte.

Prohlédnout si můžete miliony lokací na mapě světa jako byste se v nich přímo nacházeli. Jsou totiž perfektně nafocená, chvilkami tak ani nepoznáte, že se jedná pouze o virtuální prostředí. Přidává tomu i fakt, že se po daných místech můžeme procházet. Sami si to můžete vyzkoušet přímo v Mapách Google.

Každopádně, patnácté výročí se musí pořádně oslavit, což si uvědomuje i samotný technologický gigant Google. Prostřednictvím počítačové verze je možné už od roku 2014 sledovat, jak se dané místo proměnilo v průběhu let. Na mobilních zařízeních tato funkce ale scházela, což se naštěstí mění. Tam, kde bude vychytávka k dispozici, se po rozkliknutí nabídky zjeví snímky až do roku 2007.

To ale není jediný dárek, který si Google připravil pro své uživatele. Představuje totiž přenosnou 360° kameru, která dokáže mapovat okolí. Váží přibližně 6,8 kilogramu a podle Google je zhruba velká jako kočka domácí. Nošení takového předmětu po delší dobu může být náročné, a tak nebude problém jej upevnit třeba na střechu automobilu.

Google klade důraz především na přenositelnost kamery, ale její existence prospěje i samotným snímkům. Podle Stevena Silvermana, vedoucího hardwarového týmu společnosti, má kamera kvalitnější senzory než její předchůdci. Rozlišení panoramatických snímků je 140 megapixelů.

Zdroje: The Verge