Až třetina aplikací může zmizet z obchodů Google Play a App Store

Společnosti Google a Apple začnou v obchodech Google Play a App Store uklízet. Mají totiž takový přístup, že pokud je aplikace navržena pro starší zařízení nebo neaktualizovaná po delší dobu, budou na ni uvaleny sankce. Z průzkumu ale vyplývá, že by se to týkalo až třetiny aplikací.

Firma Pixalate přišla s tvrzením, že až 28 % aplikací v obchodech Google Play a App Store neobdrželo aktualizaci více než půl roku. Ty zatím problém nemají. Trable ale mohou mít appky, které aktualizaci nedostaly přes dva roky. A těch je dokonce přes 1,5 milionu, což tvoří třetinu všech produktů v obchodech.

Co se tedy s aplikacemi stane, pokud je vývojáři urychleně nepřizpůsobí podmínkám? Google je v tomto ohledu o něco mírnější. V obchodě Play sice aplikace zůstanou, ale nebudou doporučovány a ani zobrazovány ve vyhledávání.

App Store bude vůči vývojářům krutý. E-mailem jim napsal, že pokud aplikace neaktualizují, tak budou odstraněny a nikdo si je už nestáhne.

Spousta aplikací je ale podle zprávy aktuálnější. 68 % aplikací v obou obchodech bylo aktualizováno během posledních dvou let. Častěji aktualizované appky měly zároveň větší šanci na to, že dosáhnou vyššího počtu stažení.

Zdroje: CNET