Android Auto bude spolupracovat s více vozidly

Android Auto je velmi užitečná aplikace, která dokáže propojit chytrý telefon s informačním panelem vašeho automobilu. Služba kupříkladu umožňuje sledování navigace z Map Google a Waze, stejně tak příjem a odesílání zpráv, a to jak SMS, tak i v rámci jiných platforem (WhatsApp, Skype, Hangouts, Telegram aj.). Práci s jednotlivými funkcemi přitom usnadňuje hlasový asistent od Google.

Pokud jste se s aplikací již seznámili, tak určitě oceníte novou aktualizaci, která se zaměřuje na vylepšení dotykových displejů ve vozidlech. Mít na obrazovce otevřených několik oken najednou je rozhodně výhodou, protože máte současně přehled o více věcech bez toho, abyste s nimi neustále manipulovali. Můžete se tak lépe soustředit na řízení. Tato možnost byla zatím dostupná pouze majitelům některých aut, nyní se ale stane standardem pro všechny uživatele.

Výrobci aut jsou občas s informačními panely velmi kreativní. Narazíte tak na modely s horizontálním i vertikálním rozložením a různými velikostmi. I s tímto se aplikace popere a bude schopna se adaptovat na kteroukoliv z variant.

„V tomto odvětví jsme byli svědky opravdu zajímavých inovací, kdy se z velmi velkých displejů staly extrémně široké displeje. Skvělé je, že Android Auto nyní bude všechny podporovat a bude se jim umět přizpůsobit, takže veškeré tyto funkce budeme mít jako uživatelé na dosah ruky,“ uvedl Rod Lopez, produktový manažer služby.

Zdroje: Tisková zpráva