Elon Musk pozdrží koupi Twitteru

Z nedávných zpráv víme, že se nezadržitelně blíží změna majitele společnosti Twitter. Elon Musk hodlá za uskutečnění akvizice zaplatit 44 miliard dolarů. Pro uskutečnění této platby vyvstala jedna překážka a celý proces skoupení je momentálně pozastaven.

Kvůli různým spamovacím a falešným účtům si ředitel společnosti Tesla vyžádal podrobné přehledy a statistiky o Twitteru. Už v minulosti měla společnost totiž problém spočítat si, kolik unikátních aktivních uživatelů se na této platformě vůbec vyskytuje. Do aktivních uživatelů kvůli chybě v systému započítávala i různé účty, které patřily jednomu člověku.

Pro Elona Muska je důležité vědět právě počet falešných účtů, které by měly tvořit méně jak 5 % celkových uživatelů. Důležité je zmínit, že během pozdržení celého procesu se propadly akcie Twitteru o 20 %, zatím co Tesla si připsala dalších 6 %.

Twitter zároveň podal zprávu o tom, že současný stav falešných účtů může být vyšší, než udává jejich odhad. Z toho důvodu Musk nevylučuje, že koupí Twitter za nižší částku.

Nový budoucí majitel společnosti ale není jedinou změnou. Krom různě naplánovaných novinek se také mění struktura týmu. Z nejvyššího vedení odchází vedoucí spotřebitelských produktů Kavyon Beykpour. Hned za ním byl vyhozen Bruce Falck, teď už bývalý generální ředitel pro příjmy a šéf produktů pro její obchodní část. Oba odešli na žádost současného generálního ředitele Paraga Agrawala.

Zdroje: The Verge