Aplikace nemá dva roky aktualizaci? Pryč s ní, říká Apple

Apple v závislosti s vylepšováním App Store udělal menší podraz na vývojáře aplikací. Aby společnost vytvořila svůj obchod daleko lépe přístupný pro uživatele, rozhodla se vylepšit systém „hledání lepších aplikací tak, aby splnila jejich potřeby“ a aby byly kompatibilní s nejnovějšími zařízeními iOS. Což znamená, že starší aplikace, které žijí svým životem, nadobro zmizí z obchodu.

Společnost Apple nelenila a všem vývojářům, kteří už delší čas nepřidali nic nového do své aplikace, rozeslala e-maily. V nich stojí: „Tato aplikace nebyla dlouho aktualizována a do 30 dnů bude stažena z prodeje.“ Naštěstí, pokud se vývojáři rozhodnou nic nedělat, již stáhnutá aplikace vám zůstane v mobilu a nezmizí. Pokud tedy chtějí tvůrci udržet své produkty v App Store, musí poslat do 30 dnů aktualizaci ke kontrole.

Většina vývojářů není z této změny nadšená, jelikož to neovlivňuje jen hry, ale úplně všechno, co dosud najdete v App Store. Svou nelibost dávají veřejně najevo na Twitteru. Zároveň společnost Apple dodává:

„Abychom zákazníkům usnadnili vyhledávání skvělých aplikací, které vyhovují jejich potřebám, chceme zajistit, aby aplikace dostupné v App Store byly funkční a aktuální. Zavádíme průběžný proces hodnocení aplikací, odstraňujeme aplikace, které již nefungují správně, nedodržují aktuální pokyny pro hodnocení nebo jsou zastaralé.“

Zdroje: Eurogamer