V Rusku chystají náhradu za Google Play

Jak jistě víte, ruská invaze na Ukrajině přivalila vlny sankcí z celého světa na Ruskou federaci. Google neotálel a mimo jiné pozastavil platby svého obchodu Play na území Ruska.

Netrvalo dlouho a organizace ruských vývojářů oznámila alternativu obchodu s aplikacemi zvanou NashStore. Jen pro upřesnění, „Nash” znamená v ruštině „Náš”. K tomu se váže platební systém MIR, který zde nebude chybět a díky němu vývojáři v Rusku získají příjem.

„Ruští občané bohužel nemohou nakupovat aplikace přes Google Play a ruští vývojáři ztratili svůj příjem,” říká zástupce organizace digitálních platforem Vladimir Zykov. „Proto jsme vyvinuli vlastní obchod s aplikacemi, NashStore.”

Nový obchod bude spuštěn 9. května, na ruský státní svátek Den vítězství, který oslavuje vítězství Ruska ve druhé světové válce. Nutno zmínit, že NashStore není prvním ruským obchodem s aplikacemi. Tamější technologický gigant Yandex dříve provozoval Yandex Store.

Tato situace může vyvolat vzpomínky na dobu, kdy byly uvaleny sankce na čínský Huawei. Zařízení s Androidem od této značky se musely vzdát Google Play a dodnes na těchto telefonech a tabletech nenajdete žádnou Google aplikaci. Huawei nyní provozuje vlastní obchod s názvem App Gallery.

Zdroje: androidauthority