Twitter pracuje na editovacím tlačítku pro již vytvořené tweety

Twitter v poslední době pilně pracuje na obohacení své sociální sítě díky novým funkcím, které přidává. Nově se můžeme těšit na vytoužené editovací tlačítko, které dovolí upravovat již vytvořené tweety. Má to ale jeden háček. Je potřeba zabránit zneužití této funkce.

Vývojářka Jane Manchun Wong, která je známá reverzním inženýrstvím aplikací při hledání nových funkcí, naznačuje, že by chystaný nástroj mohl vytvořit nový tweet vždy, když někdo upraví něco, co napsal. Díky tomu by se tak mělo dát zabránit přepisování zpráv a změnění tak jeho obsahu.

„Vypadá to, že přístup Twitteru k úpravě tweetu je neměnný, protože namísto toho, aby v rámci stejného tweetu (stejného ID) změnil text, znovu vytvoří nový tweet s pozměněným obsahem spolu se seznamem starých tweetů před touto úpravou," uvedla Manchun Wong. Jak bude vypadat finální forma upravených tweetů zatím není zcela jasné.

Některým vývojářům se funkci upravování tweetu už povedlo zpřístupnit a podle dostupných obrázků bychom ji měli najít skrze rolovací menu vpravo u zprávy. Okno zůstane beze změny, jen se do seznamu přidá položka Update. Co je ovšem zarážející, tak je skutečnost, že nikde není vidět historie úprav tweetu, ale to může být z důvodu neimplementování této funkce.

Na finální vzhled bude mít nejspíš dopad i rozhodnutí od Elona Muska, který koupil 9,2 % firmy za 68 miliard korun, a rozhodl se učinit nabídku: chce odkoupit celý Twiiter za 43 miliard dolarů. Proti tomu se společnost snaží bránit nasazením Poison Pill (jedovatá pilulka), která dočasně brání nakoupit více, jak stanovené procento firmy. Jak se ale vše vyvine, je stále ve hvězdách.

Zdroje: Engadget