Aplikace Tečka má další problém

Problémy s aplikací Tečka nekončí. Po absolvování přeočkování třetí posilující dávkou systém špatně vygeneroval QR kód. Stalo se to lékařce Haně Novotné, která kvůli tomu v Rakousku dost trpěla.

Systém vzal třetí posilující dávku proti covidu-19 jako první očkování a původní certifikát, jenž byl do té doby platný, smazal. V současné době tak má podle nového certifikátu nedokončené očkování, a tudíž neplatný certifikát o bezinfekčnosti.

„Takže vypadáte jako podvodník,“ postěžovala si lékařka serveru Novinky.cz, když problém zjistila na dovolené v Rakousku. „Neustále přemlouvám své pacienty, aby se nechali očkovat, a pak se sama ocitnu v situaci, kdy mě v Rakousku jako neočkovanou nechtějí pustit s prominutím ani na záchod,“ dodala s tím, že vytištěný platný certifikát někde pomohl.

Mluvčí resortu ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob sdělil Novinám, že jde pravděpodobně o chybu zápisu na očkovacím místě. Aplikace Tečka má uchovat původní certifikát po dobu 14 dnů od aplikace třetí dávkou. Pak má původní certifikát zmizet a zůstat pouze ten nový.

Problém naštěstí Novotná vyřešila se svou praktickou lékařkou, jež v Informačním systému infekčních nemocí QR kód opravila.

Zdroje: Novinky.cz