Kolik lidí používá Instagram?

Podle anonymního zdroje ze společnosti Meta (dříve Facebook) pokořil Instagram hranici dvou miliard aktivních uživatelů měsíčně. To znamená, že dvě miliardy lidí si apku na svém mobilu spustí aspoň jednou za měsíc. Zprávu přinesl americký zpravodajský web CNBC. Dvoumiliardovou hranici Instagram údajně překročil týden před tím, než Matk Zuckerberg oznámil, že se společnost Facebook přejmenuje na Meta.

Poslední oficiální data pocházejí z roku 2018, kdy se Instagram pochlubil 1 miliardou aktivních uživatelů. Pro srovnání: největší konkurent TikTok překonal letos v září milník jedné miliardy aktivních uživatelů. Instagram má stále velký náskok, jenže TikTok roste rychlejším tempem.

Právě TikTok je aplikací, která dnes udává trendy v oblasti sociálních sítích. Dokazuje to i skutečnost, že většina konkurenčních aplikací – včetně Instagramu – kopíruje každou novou funkci a prvek, který TikTok představí. Obdoba veřejného video-feedu z TikToku se objevila kromě Instagramu a Snapchatu také třeba v aplikaci Reddit, v beta verzi Spotify a brzy by ji měla zařadit mezi své funkce dokoce i aplikace Xbox.

Zdroje: The Verge