Google vylepšil webovou verzi služby Fotky

Funkce Vzpomínky je jedním z nejpovedenějších vylepšení aplikace Fotky Google z posledních let. Jedná se o formát podobný Stories na Instagramu a Snapchatu, prostě rychlá prezentace videí a fotek. Rozdíl je ten, že v rámci aplikace Fotky Google se nezobrazují Stories jiných uživatelů, ale vaše snímky a videa.

Google vám tímto způsobem připomíná, co jste fotili před rokem, dvěma a tak podobně. Časté jsou také výběry nedávno pořízených fotek a občas se v apce objeví i specialita typu výběr toho nejlepšího z celého roku. Je to skvělá motivace pro každodenní používání apky.

Nyní se oblíbená funkce začíná objevovat i ve webové podobě služby Fotky Google na adrese photos.google.com, takže si můžete zavzpomínat i u PC. Formát je podobný (fotky se zobrazují nad galerií nedávno pořízených snímků) a prezentace respektuje nastavení z mobilní aplikace. Můžete si například vybrat, jaký typ Vzpomínek preferujete (výběr nedávných fotek, z minulých let, tematické vzpomínky), jaký formát (fotky, videa, animace) anebo zakázat připomínání konkrétních lidí, mazlíčků nebo snímků z určitého období.

Zdroje: Android Police