Další apka Googlu překonala 500 milionů stažení

Magická hranice 500 milionů stažení z Obchodu Play opět pokořena. Po aplikacích Tapety a Google Pay, které tento milníky překročily v minulém roce, se do 500milionového klubu přidala možná překvapivě apka Google One.

Překvapivě proto, že apka samotná toho moc neumí. Vlastně nabízí jen souhrn informací o výhodách, které získáte za stejnojmenné předplatné, a statistiky využití úložiště v rámci Disku Google. Předplatné Google One umožňuje především navýšit úložiště na Disku Googlu (a tím pádem i na Fotkách a Gmailu). Jako bonus získáte prémiové filtry v aplikaci Fotky Google či předností technickou podporu.

TIP: Předplatné Google One lze hradit platbou operátora. Útrata se vám připíše k měsíčnímu vyúčtování, obejdete se tak bez platební karty. Tato služba je zdarma a funguje na Androidu i iOS. Více informací najdete zde.  

Jak je tedy možné, že se během jednoho roku počet stažení aplikace zpětinásobil? Určitě k tomu přispěl fakt, že Google nedávno omezil bezplatné úložiště pro Fotky Google. Dalším vysvětlením může být přidání funkce bezplatného VPN na vybraných trzích, které se dá aktivovat rovněž přes Google One (u nás ale ne). Velký podíl na nárůstu čísla lze bezpochyby přičíst také předinstalacím aplikace na mobily s Androidem. To, že se u Google One zobrazuje 500 milionů stažení, ještě neznamená, že si 500 milionů lidí Google One také platí.

Zdroje: Android Police