Google pohřbil nástroj, který fungoval přes 20 let

Na hřbitově aplikací se objevil nový náhrobek: Google Toolbar, 2000 – 2021. Formálně vzato nejde o aplikaci, nýbrž o lištu pro prohlížeč Internet Explorer. Odstranění zapomenutého nástroje ze stránek Googlu si všiml redaktor webu Ars Technica, který se chystal napsat článek k 21. výročí rozšíření kdysi nejpoužívanějšího browseru. K jeho překvapení se ale na stránce toolbaru objevil jen návod, jak program odinstalovat, a doporučení ke stažení prohlížeče Google Chrome.

Google Toolbar přinášel do Internet Exploreru řadu praktických vylepšení, které v dnešní době bereme jako samozřejmost. Jednalo se například o políčko vyhledávače, překladač, kontrolu gramatiky, blokátor vyskakovacích oken nebo funkci automatického vyplňování formulářů.

Dnes už je něco takového zbytečného a nejen proto, že Microsoft ukončil podporu Internet Exploreru. Zmiňované funkce se staly běžnou součástí internetových prohlížečů. Navíc Google svůj Toolbar roky neaktualizoval, takže ještě v poslední verzi byly odkazy na již dávno zrušenou sociální síť Google+, nemluvě o řadě chybových hlášek.

Zdroje: Android Police