Spotify testuje novinku ve stylu TikToku

Jednou z nejlepších funkcí streamovací platformy Spotify je doporučování nových interpretů. Každé pondělí se v aplikaci objevuje nový playlist Discover Weekly, který je každému uživateli sestavený na míru. Jde o natolik důležitou funkci, že brzy možná dostane v aplikaci vlastní sekci.

Nová kategorie Discover, která doplňuje tři stávající tlačítka na hlavní ovládací liště, se objevila v betaverzi aplikace pro iOS. Po kliknutí na ní se ale neotevře fádní seznam písniček, ale místo toho se spustí prezentace krátkých videoklipů ve stylu feedu z TikToku. Mezi klipy můžete přecházet svajpováním a pomocí tlačítka lajkujete ty, které vás zaujaly. Nechybí ani tlačítko pro zobrazení dalších informací o interpretovi.

Nejedná se ale o klasické videoklipy, které známe z vysílání hudebních televizí. Spotify používá krátká videa (tzv. Canvas), která běží ve smyčce.

Jak už jsme se ale nejednou přesvědčili, to, že Spotify něco testuje, ještě neznamená, že se tato funkce objeví i v ostré verzi aplikace. Uvidíme za pár týdnů…

Zdroje: GSM Arena