Microsoft spouští cloudové hraní na konzolích Xbox One, Series S a X

Xboxové hry už můžeme streamovat na mobilních telefonech, na PC a nově také na konzolích Xbox, konkrétně Xbox One, Xbox Series S a Xbos Series X.

Microsoft právě spustil platformu Xbox Cloud Gaming na 25 trzích včetně České republiky. Zatím ale jede v betaverzi a je dostupná pouze pro omezené množství hráčů, během listopadu by se ale měla rozšířit pro všechny.

Kromě aplikace Xbox Cloud Gaming (Beta) budete potřebovat také předplatné Xbox Game Pass Ultimate. Předplatné stojí 339 Kč měsíčně, ale první měsíc máte na zkoušku jen za 25,90 Kč. Za své peníze získáte přístup k rozsáhlému katalogu zhruba stovky her (včetně novinek), které si můžete stahovat do PC, konzole nebo streamovat z cloudu.

Věděli jste, že i předplatné Xbox Game Pass můžete hradit platbou operátora T-Mobile? Obejdete se tak zcela bez platební karty. Úhrada se vám připíše k měsíčnímu vyúčtování nebo strhne z kreditu, máte-li Twist.

A proč by si někdo streamoval hru na konzoli, když si ji může prostě stáhnout? U Xbox One je to jasné. Díky cloudovému hraní si můžete na starém Xboxu zahrát i „exkluzivity“ z nové generace konzolí. Nikoliv ale všechny, tisková zpráva zmiňuje  Recompile, The Medium a The Riftbreaker, a slibuje, že další next-gen pecky jako je Microsoft Flight Simulator doplní začátkem příštího roku.

V případě nové generace konzolí, tedy Xbox Series X a S, dává streamování smysl, když si chcete hru rychle vyzkoušet, než si ji stáhnete, anebo když vás kamarád pozve v rámci multiplayeru do hry, kterou nemáte.

Zdroje: Tisková zpráva