GeForce NOW omezuje FPS u některých her

Herní streamovací služba GeForce NOW je sice k dispozici zdarma, ale musíte se smířit s některými omezeními. Jedna herní relace trvá maximálně hodinu a k dispozici máte jenom základní sestavu. Pokud si chcete (na dálku) zahrát na lepším počítači, musíte si zaplatit.

Předplatné Founders vám dá za 1349 Kč za půl roku přístup k serveru s kartou GeForce RTX, takže můžete hrát ve full HD rozlišení a s 60 FPS. Pokud vám ani to nestačí, je tu připraveno předplatní s GeForce RTX 3080 za 2 690 Kč měsíčně, kde máte až 1440p a 120 FPS.

Poslední dobou se ale spekulovalo, že garance snímkové frekvence u některých her neplatí. Poté, co se stížnosti na diskusních fórech začaly kupit, musela NVIDIA zareagovat. Je to pravda. U několika vybraných titulů je skutečně framerate snížen. Jedná se o hry náročnější, nebo hůře optimalizované, které by mohly mít při zvednutí stropu na 60 snímků problémy se stabilitou framerate. Zvláštní je, že NVIDIA neumožní ani hráčům, aby si nastavení změnili.

Zdroj NVIDIAZdroj NVIDIA

Limit se týká jen několika vybraných her a členství Founders. Nejdražší předplatné nijak omezeno není, tady je výkon dostatečný.  

Zdroje: The Verge