Samsung vyvíjí herní streamovací službu pro své chytré televize

V aplikační nabídce chytrých televizí značky Samsung se v budoucnu možná objeví ikonka herní streamovací služby. Ke hraní tak nebudete potřebovat konzoli, ani výkonné PC, postačí jen ovladač a rychlý internet. A samozřejmě chytrá televize s Tizen OS.

Plány společnosti odhalil během prezentace pro vývojáře Yongjae Kim, který v Samsungu působí jako seniorní viceprezident vývojového oddělení softwaru divize displejů. Na detaily byl ovšem skoupý. Řekl jen, že aplikace „umožní uživatelům hrát na televizi nejnovější hry.“ Prozradil také, že na projektu Samsung spolupracuje s dalšími subjekty. Je tedy možné, že místo toho, aby vyvíjel vlastní streamovací platformu, Samsung pouze licencuje některé z již dostupných řešení, jako je Stadia od Googlu, GeForce NOW od společnosti NVIDIA nebo třeba Xbox Game Pass od Microsoftu.

Zdroj: SamsungZdroj: Samsung

Samsung už má se streamování her zkušenosti. Kdysi spolupracoval s průkopníkem streamování Gaikai a není to tak dávno, co představil vlastní aplikaci pro streamování her z PC do mobilů s názvem PlayGalaxy Link. Později ji však zrušil a navázal spolupráci s Microsoftem.

Zdroje: PC MAG