Novinky v aplikacích Googlu se zaměřují na bezpečnost

Říjen byl před časem vyhlášen měsícem kybernetické bezpečnosti a Google se rozhodl, že letošní ročník oslaví posílením bezpečnosti svých aplikací. Novinky shrnuje na svém oficiálním blogu:

  • Security Hub je název nové aplikace pro telefony Pixel, která nabízí jakýsi audit zabezpečení mobilu. Stačí apku otevřít a ihned vidíte, co by se dalo zlepšit. Nastavení PIN kódu, kontrola aplikací antivirem, stažení bezpečnostních aktualizací… Je toho spousta, co může uživatel mobilu zanedbávat.
  • VPN od Google One – Předplatitelé Google One ve vybraných zemích dostanou přístup k VPN od Googlu zdarma. Stačí, když si platí aspoň 2TB plán. Ovšem Česko mezi zeměmi zatím není.
  • Zabezpečená složka ve Fotkách Google – Podobně jako konkurenční OneDrive i cloud Fotky Google nabídne složku, do které se dostanete pouze po zadání PIN kódu nebo ověření otisku. Obsah, tedy fotky a videa, zde uložený se nezobrazí nikde jinde. Ideální na skeny dokladů a podobně citlivé materiály.
  • Ochrana proti phishingu v aplikaci Zprávy – Nejen v e-mailech se objevují podvodné zprávy, které mají za cíl vymámit z důvěřivých lidí hesla. Podvodníci vám mohou poslat i esemesku. Proto Google posiluje ochranu proti phishingu v aplikaci Zprávy.
  • Vynucování https v Chrome – V prohlížeči Chrome si budeme moci aktivovat tzv. HTTPS-first mód, který se postará, aby naše připojení bylo zabezpečené. Pokud daná stránka https nepodporuje, zobrazí se varování.

Zdroje: Google Blog