Nahlašování podvodů v App Store je opět o něco snadnější

Platforma iOS sice nemá takové potíže s viry jako konkurenční Android, ale to neznamená, že na majitele iPhonů nečíhají žádné nástrahy. Podle studie listu Washington Post z června je na App Store spousta podvodných aplikací, které se pod nečestnou záminkou snaží přesvědčit uživatele k utrácení peněz. Jedná se například o VPN klienty tvrdící, že je mobil zavirovaný, nebo jednoduché nástroje typu QR čteček, co se vydávají za produkty velkých značek. Z 1000 nejziskovějších aplikací na App Store tvořily podle Postu podvodné apky 2 %.

Apple na červnovou studii zareagoval tím, že uvedené aplikace z App Store odstranil. Nyní navíc přidal tlačítko pro nahlašování problémů přímo do profilu aplikací na App Store. Dříve bylo schované v sekcích pro aplikace a hry na App Store.

A to není jediná novinka! Jedním z problémů, které lze nahlásit, je nově přímo podvodné chování. To dosud nebylo možné, nahlásit šlo pouze „problém s kvalitou aplikace“ a to jen pokud jste v aplikaci utratili nějaké peníze.

Tématu podvodů a malware jsme se věnovali i v posledním čísle našeho časopisu, který si můžete zdarma vyzvednout na pobočkách T-Mobile nebo stáhnout či přečíst online. Dozvíte se, jak proti podobným hrozbám bránit i jak efektivních jsou mobilní antivirové aplikace.  

Zdroje: Engadget