Aplikace od Applu lze hodnotit. První recenze jsou vesměs přísné

Společnost Apple má na svém App Store desítky aplikací pro iPhony, iPady, Mac, Apple TV i hodinky Apple Watch. Jsou to apky, které patří do jakési základní softwarové výbavy mobilů a tabletů, nástroje pro profesionály, ale i vyloženě zábavní aplikace včetně jedné hry (Texas Hold’em poker).

Dosud ale nebylo možné tyto aplikace hodnotit. To se odedneška mění, většinu aplikací od Applu můžete ohodnotit známkou od jedné do pěti hvězdiček a také recenzí. První uživatelé toho již využili, a tak u známějších aplikací najdete souhrnnou známku.

A jak si teda aplikace od Applu v hodnocení stojí? Průměrně. Apple Mapy obdržely 3,4 z 5, v recenzích zaznívají stížnosti na nepřehlednost nebo nespolehlivost. Kalendář má aktuálně hodnocení 3,1, uživatelé si stěžují na zastaralost a absenci některých důležitých funkcí. Aplikace Mail je na tom se známkou 2.8 ještě hůř. Z výhrad můžeme jmenovat chybějící mód tmavého zobrazení, problémy po aktualizaci na iOS 15 nebo hrozné UX. „Označit jako přečtené je pro všechny uživatele, kterým záleží na tom, aby měli 0 nepřečtených e-mailů, je velice používanou funkcí. Něco tak běžného ale (v aplikaci Mail) vyžaduje 4 kliknutí,“ stěžuje si například jeden z uživatelů.

Kdoví, třeba si vývojáři z Applu vezmou kritiku k srdci, a časem se hodnocení zlepší.

Zdroje: Engadget