Google Play mění systém hodnocení aplikací

Google na svém blogu pro vývojáře oznámil, že během následujícího půlroku změní systém zobrazování hodnocení aplikace v Obchodě Play. Nebojte, hvězdičky i recenze zůstávají. Novinkou je zohlednění lokace a zařízení uživatele při zobrazování hodnocení.

To znamená, že uživatelům z Česka se budou u aplikací zobrazovat primárně známky, které jim udělili jiní čeští uživatelé. Dosud se zobrazovaly české recenze a globální hodnocení. Tato změna bude uvedena do praxe ještě letos v listopadu. Jsme zvědaví, jak se budou česká hodnocení lišit oproti celosvětovému průměru. Na Google Play často vídáme kritické recenze a nízké známky udělené třeba jen kvůli tomu, že aplikace neobsahuje češtinu.

Začátkem roku 2022 začne Google Play také zohledňovat, jaké zařízení právě používáte. Pokud si aplikaci prohlížíte na tabletu, ukáže vám hodnocení a recenze dalších uživatelů tabletů. Bohužel, Google bude rozlišovat jen typy zařízení (hodinky, tablet, Chromebook, mobil, Auto), nikoliv jednotlivé modely (Samsung Galaxy S20, Huawei P30 apod.), což by bylo ještě praktičtější.

Tady jsou očekávány větší rozdíly mezi hodnoceními. Proto Google s desetitýdenním předstihem rozešle vývojářům varování v případě, že má některá z verzí aplikaci výrazně (rozdíl 5 %) odlišné hodnocení. „Budete tak mít dost času na úpravu aplikace,“ slibuje Google na svém blogu.

Zdroje: Engadget