Na Facebook se vrátí dvě oblíbené funkce

Pamatujete si, když se v roce 2014 oddělil Messenger od Facebooku? Uživatelé byli donuceni ke stažení nové aplikace, což se mnohým nelíbilo. Nakonec jsme si ale na samostatný Messenger zvykli. Museli jsme…

Proto nás překvapilo rozhodnutí Facebooku, navrátit některé funkce Messengeru zpět do aplikace Facebook. Ano, již brzy budeme moci přímo z aplikace Facebook uskutečňovat hovory a videohovory bez nutnosti přepínání do apky Messenger. Časem bychom se mohli dočkat i přesunutí zpráv zpátky do aplikace Facebook.

Pro Facebook už není Messenger jen další aplikace, ale služba, která propojí všechny platformy Facebooku do jedné. Instagram, WhatsApp, Facebook, zařízení Portal i virtuální realitu Oculus. Uživatelé tak nebudou utíkat ke konkurenci, jako je iMessage.  

Podle některých kritiků je úzké propojení služeb a aplikací Facebooku především reakcí na obvinění společnosti z monopolu. Regulátoři podali na Facebook žalobu, ve které firmu obviňují z monopolních praktik a požadují, aby prodala některé své aplikace. Něco takového bude ale v praxi velmi obtížné, pokud Facebook všechny své platformy integruje do jednoho systému.

Zdroje: Bloomberg