YouTube testuje předplatné Lite, které vypne reklamy

YouTube testuje nový typ předplatného jménem Premium Lite, které na celém videoportálu vypne reklamy. Aktuálně je novinka dostupná v zemích Beneluxu, dále v Norsku a Švédsku.

Cena předplatného YouTube Premium se v těchto zemích pohybuje kolem 11,99 eur měsíčně. Premium Lite stojí 6,99 eur měsíčně.

Pokud by se novinka ujala, tak by YouTube nabízel už tři plány:

YouTube Music Premium (149 Kč) – streamovací hudební platforma, která má navíc hudební obsah z YouTube (záznamy živých koncertů, covery apod.).

YouTube Premium (179 Kč) – odstranění reklam na YouTube, možnost stahování videí, přehrávání videí na pozadí, přístup k YouTube Originals a YouTube Music Premium

YouTube Premium Lite (? Kč) – YouTube bez reklam.

Česká cena YouTube Premium Lite zatím není známa, ale vzhledem k tomu, že v ostatních zemích je to zhruba na 60 % ceny YouTube Premium, tak můžeme očekávat 109 Kč nebo 99 Kč.

Množství reklamy na YouTube se momentálně pohybuje na hranici únosnosti, takže poplatek, který by všechen balast odstranil, určitě dává smysl.  

Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování. Platí to pro YouTube Premium.

Zdroje: GSM Arena