K videohovoru na Telegramu se může připojit až tisíc lidí

Populární „kecálek“ Telegram, kterým mnoho lidí nahradilo WhatsApp po nedávné změně pravidel, neusnul na vavřínech a neustále přidává funkce. Například v červnu přibyla v nabídce apky funkce skupinového videohovoru až pro 30 lidí, už tehdy ale vývojáři deklarovali, že plánují limit volajících rozšířit.

Svůj slib dodrželi. Nyní se do jednoho videohovoru může připojit až jeden tisíc lidí. Má to ale jeden háček, většina, přesně 970 lidí se může připojit jen jako divák. Ideální pro online konference, lekce na dálku nebo třeba souboje v rapu. Telegram plánuje limit postupně navyšovat, dokud se „k jednomu videohovoru nebudou moci připojit všichni lidé na planetě Zemi.“

Navýšení limitů videohovorů je jen jednou z novinek, které přinesl poslední update. Zmínku si zaslouží také zvýšení kvality video-zpráv (mají vyšší rozlišení), možnost zrychlit či zpomalit přehrávané video, sdílení obrazu i zvuku telefonu během videohovorů, možnost nastavení automatického odstranění zprávy po uplynutí jednoho měsíce, nové nástroje do malování, nové emoji… Zkrátka, je toho spousta.

Kompletní přehled novinek včetně ukázek najdete na oficiálním blogu.

Zdroje: Oficiální stránky