YouTube pro iOS dostává funkci, která už je na Androidu tři roky

Nebudeme vás napínat, řeč je o funkci obraz v obraze (Picture-in-Picture), která dovoluje sledovat video v menším okénku, zatímco máte otevřenou jinou aplikaci. Operační systém iPhonů tuto vymoženost podporuje nativně od verze iOS 14. Najdete ji například v aplikaci Netflix, Twitch, Disney Plus nebo Amazon Prime Video. Google si ovšem dával na čas.

Na internetu se mezitím objevila celá řada návodů, jak obraz v obraze na YouTube zprovoznit. Nějakou dobu fungovala v rámci webové verze YouTube nebo se dala „doprogramovat“ pomocí Siri Zkratek.

Na Androidu je přitom tato funkce k dispozici už od listopadu roku 2017, i když ve většině zemí ji mohou využívat jen předplatitelé YouTube Premium. Tato podmínka bude zřejmě platit i pro iOS – s výjimkou Spojených států, kde časem bude obraz v obraze dostupný pro všechny.

Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování. Platí to i pro předplatné YouTube Premium.

Mezi další výhody YouTube Premium patří sledování videí bez reklamy, přehrávání videí na pozadí, možnost stahování videí a neomezený přístup k funkcím a obsahu hudební streamovací služby YouTube Music.

Zdroje: Engadget