Google pohřbil další zajímavou aplikaci

Další aplikace Googlu byla potichu odstraněna z nabídky Obchodu Play. Tentokrát se jedná o apku Měření (v originále Google Measure), která proměnila telefon v měřící pásmo. Apka stále zůstává viditelná pro uživatele, kteří ji mají nainstalovanou na svém telefonu. Ti ji mohou i nadále využívat, ovšem bez naděje na jakékoliv aktualizace.

Díky apce Měření a technologii rozšířené reality jsme mohli přímo v prostoru kolem nás črtat virtuální úsečky a s jejich pomocí měřit víceméně přesnou délku a výšku různých objektů. Skvělá věc, když jste si třeba v obchodě potřebovali ověřit, zda se vám nový kus nábytku vejde do místnosti. Míry sice nebyly na milimetr přesné, ale pro základní orientaci to stačilo.

Praktičnost se také do jisté míry odvíjela od konkrétního telefonu. Apka sice teoreticky podporovala všechny telefony s rozhraním ARCore, jenže na některých fungovala opravdu mizerně, což dokládá i nízké skóre 2.9 v Google Play. Původně přitom byla vytvořena exkluzivně pro telefony na platformě Project Tango, které se specializovaly na zobrazování rozšířené reality.  Tuto iniciativu Google opustil už v roce 2018.

Zdroje: Android Police