Prohlížeč Chrome uživatele varuje před podezřelými rozšířeními

V květnu minulého roku přidal Google do svého prohlížeče Chrome funkci Vylepšená ochrana, která nabízí kontrolu URL, upozorňuje na vyzrazení vašich hesel a do jisté míry předvídá rizika číhající na internetu.

Nyní se ochrana rozšíří také na instalaci rozšíření. Google vybere pro uživatele důvěryhodné plug-iny, a pokud se náhodou rozhodnou nainstalovat rozšíření, které tento certifikát nemá, upozorní je hláškou a vysvětlí možná rizika (například že má plug-in přístup k historii navštívených stránek apod.). To, že rozšíření nemá potřebný „cejch“, ovšem neznamená, že je automaticky škodlivé. Google uděluje certifikaci vývojářům, kteří se řídili přísnou dokumentací, a mají svůj plug-in ve Web Storu aspoň několik měsíců.

Kromě toho se zpřísní kontrola stažených souborů. Pokud prohlížeč vyhodnotí nějaký soubor jako podezřelý, ale ne nutně zavirovaný, nabídne uživateli možnost poslat jej na kontrolu.

Jak už tomu tak bývá, Google bude nové funkce rozšiřovat postupně. Ve vašem prohlížeči se tak mohou objevit v horizontu několika týdnů.

Zdroje: The Verge