Moog rozdává své drahé apky zdarma

Minimoog je název legendárního syntezátoru, který výrazně ovlivnil současnou hudbu. Jeho unikátní zvuky můžete slyšet například ve skladbách Stevieho Wondera, skupiny Abba nebo třeba na albech pionýrů elektronické hudby Kraftwerk. Syntezátor má nejen fyzickou, ale i aplikační podobu. S tou správnou apkou si tak můžete udělat „synťák“ třeba ze svého iPhonu.

Běžně stojí skoro čtyři stovky, ale teď si jej můžete – po omezenou dobu – stáhnout zdarma. Společnost Moog se tímto způsobem rozhodla oslavit narozeniny svého zakladatele Roberta Mooga, který by v neděli oslavil 87 let (zemřel v roce 2005).  

Platí to i pro další apky! Zdarma tak můžete mít i Model 15 Modular Synthesizer, Filtatron s plejádou audio efektů, editor pro theremin a Animoog, což je syntezátor vytvořený iPhonu na míru. Některé z aplikací jsou k dispozici i pro iPad a jedna dokonce pro macOS (dá se propojit i s GarageBand). Většina z nich se ještě před pár dny prodávala za stovky korun, takže neváhejte, stahujte a experimentujte! Aplikace jsou hezky zpracované a nabité funkcemi.

Zdroje: Engadget