Fotky Google vyčistí vaši galerii od screenshotů a rozmazaných snímků

Od 1. června Fotky Google ruší výhodu neomezeného úložiště, nově budete mít k dispozici kapacitu pouhých 15 GB, která je navíc sdílená mezi další služby Googlu. Výjimku tvoří fotky a videa nahraná před tímto datem. To je fér!

Co ale dělat, když se začnete blížit limitu? Buďto si můžete přikoupit další kapacitu, anebo vyčistit galerii od zbytečností, které vám akorát zabírají místo. Nové nástroje ve Fotkách Google vám s tím pomohou. V sekci aplikace věnované kapacitě úložiště si můžete nechat automaticky vyfiltrovat rozmazané fotky, screenshoty, obrázky z aplikací nebo velká videa a fotky, a ty pak jedním, dvěma kliknutími odstranit.

Aplikace nově zobrazuje odhad, na jak dlouho vám vystačí zbývající kapacita cloudového úložiště. Podle výpočtu Googlu by 80 % všech uživatelů mělo základních 15 GB vystačit na tři roky.

Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Platí to i pro předlatné Google One. Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování. Na Android i iOS.

Zdroje: Google Blog