Android verzi apky Clubhouse si brzy budou moci stáhnout i Češi

Chatovací aplikace Clubhouse se stala během pár měsíců hitem, a to i přesto, že vyšla jen na iOS a navíc se do ní dá dostat jen na pozvánku. Například v únoru si apku stáhlo na 9 milionů lidí, v dubnu to už byl jen necelý milion.

Teď by se mohl trend obrátit. Clubhouse se totiž objevil na Google Play. Aktuálně je aplikace ke stražení jen v Americe, během tohoto týdne se ale bude rozšiřovat i do dalších zemí a do pátku si ji bude moci stáhnout každý zájemce. Neradujte se ale předčasně, registrace je možná stále jen s pozvánkou, kterou lze získat od již registrovaných uživatelů. Případně si můžete stoupnout do virtuální fronty a počkat, až na vás dojde řada.

A co že to vůbec je ten Clubhouse? Jedná se o aplikaci pro audio chat. Jednoduše se připojíte do některé z tematických místností a povídáte si o všem možném nebo jen posloucháte diskuzi či přednášky zajímavých osobností. Bez videa a dalších „zbytečných“ vymožeností.

Podobnou funkci mezitím představily také aplikce Reddit, Facebook či Twitter. Clubhouse se tak bude muset potýkat se silnou konkurencí.

Zdroje: The Verge