Xbox Game Pass se rozrůstá o nové hry. Zahrajete si je i na mobilu

Po aktualizaci knihovny Xbox Game Pass ve znamení retra se Microsoft vrátil k novým, respektive „zánovním“ hrám. Během května rozšíří nabídku her hned deset kousků, z toho polovina podporuje i streamování na mobil.

Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování. Platí to i pro službu Xbox Game Pass.

Pokud o službě Xbox Game Pass slyšíte poprvé, tak vězte, že jde o herní předplatné, které vám dá za měsíční poplatek přístup k rozsáhlému katalogu her včetně novinek od studií patřících Microsoftu. Existují tři varianty předplatného, liší se cenou, funkcemi, a hlavně podporovanými platformami. Pokud byste si chtěli zahrát PC a xboxové hry na mobilu, musíte sáhnout po nejdražší variantě Ultimate za 339 Kč měsíčně (první měsíc na zkoušku za 25,90 Kč).

Mobilní hraní funguje na bázi streamingu, to znamená, že hra fakticky běží na vzdáleném serveru a k vám na mobil se jen streamuje. Rychlé a stabilní internetové připojení je tady nutností.

A jaké že hry rozšířily nabídku?

Outlast 2 (6. května) – Psychologický survival horor, ve kterém si vyzkoušíte roli novináře vyšetřující záhadnou sektu spojenou se sériemi vražd.

Steep (6. května) – Lyžování, snowboarding, paragliding a létání ve wingsuitu v otevřeném prostředí virtuálních Alp.

Just Cause 4: Reloaded (13. května) – Poslední díl bláznivé akční série, ve které můžete doslova osedlat stíhačku za letu, situované do prostředí rozlehlého tropického ráje.

Psychonauts (13. května) – Oceňovaná plošinovka plná hádanek, nástrah a humoru z pera Tima Schafera.

Red Dead Online (13. května) – Multiplayerová odnož kovbojky Red Dead Redemption 2. Čekají vás tu nejen přestřelky, ale můžete také obchodovat, lovit, rybařit, hledat poklad nebo třeba vyrábět pálenku. Divoký západ online.

Zdroje: Xbox Blog