Apple vytvořil nástroj na přesun fotek z iCloudu na Google
Přecházíte z iPhonu na Android nebo si chcete pro jistotu vytvořit další zálohu svých cenných fotek a videí? Pak oceníte nový nástroj na přesun fotek z iCloud do cloudu Fotky Google. Věřte tomu nebo ne, ale tuto funkci najdete přímo na stránkách Applu. Konkrétně v sekci Data a soukromí. Stačí se přihlásit (podmínkou je dvoufázové ověření) a kliknout na tlačítko Přesun kopie vašich dat. Pak už jen vyberete úložiště, ověříte si, že máte dostatek místa (iCloud ukáže, jak velké úložiště potřebujete) a Apple vám zkopíruje obsah iCloudu do Fotek Google. Celý proces ale může trvat až sedm dní.

Zkopírují se nejen fotky, ale i videa, gify a podobně. Podporována je celá řada formátů včetně .jpg, .png, .webp, .gif, některých typů RAW, .mpg, .mod, .mmv, .tod, .wmv, .asf, .avi, .divx, .mov, .m4v, .3gp, .3g2, .mp4, .m2t, .m2ts, .mts, a .mkv.

Fotky Google samozřejmě nepodporují formát Live Photos, chytrá alba a některé další speciality iPhonů, takže než kompletně smáznete obsah z iCloudu, ověřte si, zda se zálohovalo vše důležité. Samotný Apple vám nic mazat nebude, na Google putují jen kopie souborů.