Česká aplikace pro lepší předpověď využívá umělou inteligenci

Kolik aplikací na sledování a předpověď počasí máte v mobilu nainstalovaných? My jich často máme několik, protože se nám stává, že každá ukazuje jinak. S tímto nechvalně známým problémem chtějí zatočit čeští vývojáři, kteří ve spojení s meteorology hodlají nabídnout nejaktuálnější dostupnou předpověď pro danou oblast po hodinách i minutách. Využívají k tomu umělou inteligenci, jež kombinuje několik meteorologických modelů společně s dalšími metodami.

„U jiných aplikací předpověď obvykle vychází z jednoho meteorologického modelu, to s sebou bohužel nese jisté limity, které mohou způsobit nepřesné koncové predikce. Tato aplikace v daný čas vhodně kombinuje více metod a modelů. Díky tomuto novému přístupu mohou poté meteorologové pro danou oblast a čas dosáhnout nejpřesnější možné předpovědi,“ shrnují výhody tvůrci.

V aplikaci uvidíte předpověď na 10 dní a po hodině na 7 dní, stejně tak předpověď srážek po minutě na nejbližší hodinu. Vše doplňují výstrahy na změny počasí, notifikace na nově vydanou výstrahu nebo blížící se déšť, plánování aktivit podle počasí a zprávy o počasí od českých meteorologů.

Aplikace se jmenuje Počasí a radar Meteocentrum a je zdarma ke stažení z Google Play. O vydání pro iOS nejsou žádné informace.