Úvod Moderátoři Mikoláš Tuček

Mikoláš Tuček

K technologiím měl vždycky blízko, ale dlouhá léta byl převážně spojován se světem počítačových her. Mnohaletý šéfredaktor časopisů SCORE a Frag později moderoval pořady SCORE Live, Game Page, Frag Live a stále působí v pořadu Re-Play, který naladíte rovněž na stanici Prima COOL. 
 
V posledních letech nadšeně objevoval možnosti mobilních zařízení a u pořadu i časopisu Applikace je doslova od jeho početí. Pokud ho nenajdete s mobilem v ruce, jak testuje aplikace, zřejmě si někde čte nebo hraje fotbal. Anebo si čte o fotbale, ano, tak střihle to má hozené! Je šťastně ženatý a má tři krásné malé dcery, kterým tablet půjčuje mnohem méně častěji, než by si přály! 
 
Jaký byl tvůj první mobil a jak na něj vzpomínáš?
Určitě Nokia, tuším 3210. Pak přišla parádní 6310, ale na tu nevzpomínám tak rád, protože mi ji ukradli v baru. Dokonce jsem rok jel na telefonu/herní konzoli NGage, ale to byl trochu obskurní přístroj. 
 
Na co používáš telefon nejčastěji?
Dlouhou dobu to byly SMS, nejsem úplně volací typ. V poslední době jednoznačně aplikace, baví mě zkoušet nové, takže mám nejen slušnou sbírku, ale i účty za ně. Naštěstí nestojí moc. 
 
Nejdražší aplikace, kterou sis koupil?
Určitě XCOM: Enemy Unknown. Stála asi 18 euro, ale je kompletní převod té moderní, ohromné a parádní strategie z PC a konzolí, takže naprosto nelituji. Něco málo pak nechám v mikrotransakcích, ale doma to neříkejte.
 
Tvoje oblíbená aplikace?
Poslední dobou Moves, která sleduje váš pohyb a na konci dne vám vypíše vysvědčení, jak jste se hýbali. Člověk by měl za den ujít prý 10 000 kroků. No, ne vždy se mi to daří! Líbí se mi, že nejen spočítá kroky, ale nakonec mi prozradí, kde jsem všude byl. Což se po dlouhých pátečních večerech může zpětně hodit. 
 
Nejoblíbenější koníček?
Dcerky jako koníček asi počítat nemůžu, i když radost mi dělají největší. Tak asi fotbal, aktivně i pasivně, kdykoliv a kdekoliv. Už jsem se dostal z fáze, kdy mi špatný výsledek mého týmu mohl zkazit celý víkend, ale jestli Sparta nebo Liverpool prohrály, radši na mě hodinu potom nemluvte. 
 
Je něco, co o tobě diváci Applikace spolehlivě nevědí?
Třeba že jsem hrál v rakouském divadle skutečné představení. Vpravdě asi pro sto lidí, ale stačilo. Byl to žertovný kousek o Temelínu, tak se nesmáli úplně všichni.