Chytrá plenka vám řekne, kdy je nutné dítě přebalit nebo překulit

Chytrá plenka vám řekne, kdy je nutné dítě přebalit nebo překulit

12. 6. 2015

Blíží se doba, kdy bude na internet připojená i štětka od záchoda. O podobné vychytávce jsme zatím ještě nepsali, ale máme tady jednu z velmi blízké kategorie – chytrou plenku. Jedná se o prototyp, za kterým stojí inženýři od společnosti Acer. Ti využili součástky v celkové hodnotě padesát dolarů, přičemž vznikla chytrá plena, která dokáže poznat, že je vaše dítě nutné přebalit. Plenka dokonce rozpozná přitomnost jednotlivých látek, takže vám bude jasné, co se v plenkách stalo a to ještě dřív, než to ucítíte nosem. Plenka navíc dokáže sledovat polohu dítěte při spánku, přičemž všechna tato data se mohou sdílet do aplikace ve vašem mobilu.


Projekt, jenž nese pracovní název DiaperPie zatím neznamená, že už jedou výrobní linky, ale netvařte se překvapeně, až za pár let uvidíte v regálech pleny s bluetooth a mobilní aplikací. Ostatně, konkurenční projekt Smar Diepers od Pixie Scientific sbíral na svoje chytré pleny peníze přes crowdfundingový portál IndieGoGo. Z požadovaných 25 tisíc dolarů však získal jen 86 procent. Jejich plenka byla také schopná změřit obsah plenek, nicméně komunikace mezi plenami a telefonem neprobíhala přes bluetooth. Abyste věděli, jak na tom mimino je, museli jste mobilem sejmout speciální QR kód. Na neúspěšnou kampaň se můžete podívat zde.

Čtěte také

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Aplikace Včera

Internetový prohlížeč, který se na počítačích používá téměř výhradně k tomu, abyste si přes něj stáhli internetový...

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Hra 16. 10. 2017

Vždycky když už nás zombie hry začnou nudit, vstane z hrobu nějaký čerstvý umrlec, kousne nás do krku a znovu nakazí láskou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail