Musio je roztomilý robot s Androidem, který s vámi dokáže mluvit

Musio je roztomilý robot s Androidem, který s vámi dokáže mluvit

2. 6. 2015

Nejspíš už jste slyšeli o chytrých asistentkách, jako je třeba Siri v rámci iOS nebo Cortana na Windows Phone. Robůtek Musio funguje podobně, jenom mu jeho autoři dodali i vzhled. V bílém plastovém těle se pak skrývají procesory, mikrofony, reproduktory i displeje, to vše proto, abyste spolu mohli komunikovat. Nečekejte však, že Musio bude chodit za vámi – musíte ho všude nosit. Takhle daleko ještě nejsme. Nicméně jeho schopnosti porozumět mluvenému (anglickému) slovu a příkazům jsou zajímavé. Musio vás sám informuje o příchozích e-mailech, plánovaných schůzkách, případně dokáže ovládat další chytré spotřebiče, jako jsou žárovky, vysavač nebo televize.


Klíčem k úspěchu je právě operační systém Android, na kterém Musio funguje, a fakt, že pro něj může kdokoliv naprogramovat cokoliv. A pokud vám Musio nebude sloužit jako pomocník v domácnosti, můžete jej využít jako chytrou hračku pro své děti. Musio se například musí pravidelně krmit, čímž se z něj stává chytřejší Tamagotchi. Samotný robůtek je dostupný ve třech variantách. V té nejlevnější dokáže rozpoznat pouhých pět příkazů, v té nejchytřejší už by neměl být problém s ním normálně hovořit. Cenový rozptyl jednotlivých verzí je 159 až 599 dolarů. Robůtka je možné si předplatit v rámci kampaně na serveru IndieGoGo.com.

Aby se Musio stal skutečností, potřebují na něj autoři vybrat peníze od dobrovolných dárců. Částku si stanovili na 50 tisíc dolarů a zatím mají něco přes polovinu. Pokud jim chcete nějaký ten dolar přihodit, můžete zde. Samozřejmě ale musíte počítat s tím, že Musio zatím mluví pouze anglicky a do schránky vám dorazí až příští rok.

Zdroj: IndieGoGo

Čtěte také

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Hra 16. 10. 2017

Vždycky když už nás zombie hry začnou nudit, vstane z hrobu nějaký čerstvý umrlec, kousne nás do krku a znovu nakazí láskou...

Google Photos najdou fotky vašeho psa nebo kočky podle jména

Google Photos najdou fotky vašeho psa nebo kočky podle jména

Aplikace 16. 10. 2017

Chytrý asistent uvnitř aplikace Fotky Google se naučil nový trik. Vyhledávání „psa“ nebo „kočky“ na fotkách už umí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail