Úvod Novinky Lenovo ukázalo prototyp chytrých bot i chytré hodinky s „periskopem“

Lenovo ukázalo prototyp chytrých bot i chytré hodinky s „periskopem“

Lenovo ukázalo prototyp chytrých bot i chytré hodinky s „periskopem“
Uplynulý týden se v Číně konala akce Tech World, na které společnost Lenovo představila dvě mobilní zajímavosti. Jedná se o chytré boty a chytré hodinky. I Lenovo si je tak vědomo rostoucího zájmu o nositelné technologie a přichází se svým vlastním řešením. Jak tedy vypadá?


Tak například chytré boty v podání Lenovo disponují displejem. Na každé botě se ukáže, jakou má jejich nositel náladu, případně se na nich objeví statistiky o běhu jako jsou srdeční tep, spálené kalorie nebo dokonce navigace po běžecké trase. Umístit zrovna tohle přímo na botu je trochu zvláštní, ale ono se také jedná jenom o prototyp. Lenovo se snaží přemýšlet nad tím, jak by mohly takové chytré boty vlastně vypadat.


Podobně netradičně se Lenovo snaží přemýšlet i nad chytrými hodinkami – jejich Magic View nabízí dva displeje. Hodinky mají kulatý displej, který známe třeba od LG nebo Motoroly, zajímavá je ale právě funkce druhého displeje. Ten si můžete přiložit k oku a displej poslouží jako periskop na místo, které jste hledali v rámci Google Maps – jak se začnete otáčet kolem své osy, začne se otáčet i pohled ze Street View, takže se v podstatě můžete rozhlédnout po místě, kam míříte. Ostatně, podívejte se na následující video...


V obou případech jde stále o prototypy a jejich prodej je ještě vzdálenou budoucnosti. Je ale zajímavé vidět, jak Lenovo k této problematice přistupuje. A pokud to vezme stejně svědomitě jako v případě svých telefonů a tabletů, máme se určitě na co těšit.


Čtěte také:

Komentáře