Parta přátel zasazuje tabletem známé filmové scény do skutečné krajiny

Parta přátel zasazuje tabletem známé filmové scény do skutečné krajiny

28. 5. 2015

Březnu jsme vás informovali o uměleckém projektu Francouze Francois Dourlena. Ten díky displeji svého mobilního telefonu zasazuje slavné filmové postavy do netradičního kontextu. Například Rambo nedrží v rukou kulomet, ale turistické kukátko. Více se ostatně dočtete zde.

Trojice přátel se pak zřejmě vydala v jeho stopách, ale celý nápad posouvá ještě trochu dál. Humor nahradili zajímavé zážitky z cest. Přátelé se totiž rozhodli navštívit lokace, kde se natáčeli známé scény z filmů jako Forrest Gump, Star Trek IV nebo Hra o trůny. Ostatně, podívejte se do galerie nebo na tento blog.

Partička vypátrala tato místa, vyrazila na ně a pak zvedla do vzduchu tablet, kde se právě ona filmová scéna odehrává. Musíme ocenit jejich zápal i cit pro přesnost, většina záběrů totiž do fotky naprosto zapadne. A že chcete provést něco podobného? Zkuste si stáhnout aplikaci Filmová místa!

Aplikace Filmová místa je databází tisícovek lokací v české republice. Můžete se tak podívat, jaké známé filmy či jejich scény, se točili v okolí místa, kde se právě nacházíte. A pokud nějaké místo sami objevíte, můžete jej do databáze přidat. Aplikace je ke stažení zdarma na Android, iOS i WP.

Filmová místa stahujte zde!

Čtěte také

Aplikace Gyroscope zvládne sledovat spánek, aktivitu i produktivitu

Aplikace Gyroscope zvládne sledovat spánek, aktivitu i produktivitu

Aplikace Včera

Gyroskop je zařízení, díky kterému naše telefony dokážou rozpoznat polohu přístroje. Gyroscope je název aplikace, která dokáže...

Bunda se zabudovanou powerbankou zahřeje a nabije mobil

Bunda se zabudovanou powerbankou zahřeje a nabije mobil

Vychytávka 19. 10. 2017

Pár chytrých kousků oblečení už jsme v Applikacích měli, ale že bychom na ulicích zrovna potkávali lidi v chytrých bundách a...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail