Chytrý talíř SmartPlate vám změří snídani, oběd i večeři

Chytrý talíř SmartPlate vám změří snídani, oběd i večeři

24. 5. 2015

Na chytré náramky jsme si již zvykli. Na trhu jich jsou desítky, možná i stovky. Chytré technologie postupně pronikají i dál – stávají se součástí domácích spotřebičů nebo oblečení. Není tak divu, že někdo přišel s chytrým talířem SmartPlate. Jeho autoři se právě snaží projekt zaplatit přes webovou stránku Kickstarter.com – tam sbírají drobné peníze od lidí, kteří chtějí projekt podpořit.

Jedny z nejpopulárnějších aplikací v mobilech jsou ty na hubnutí, diety, sledování příjmu potravin apod. Autoři projektu SmartPlate přišli s chytrým talířem, který zváží vaše jídlo a díky kamerkám rozpozná, o jakou potravinu jde. Výsledkem tak je toho, kolik kalorií nebo proteinů má vaše snídaně či oběd. Všechny informace o jídle se pak zobrazí v příslušné aplikaci ve vašem mobilu.


SmartPlate je tak jednodušší alternativou k zařízení SCiO, o kterém jsme psali dříve. SCiO je zařízení pro spektrální analýzu, které je ale velké jako klíčenka. Díky odrážení světla pak Scio dokáže zjistit, z čeho se daný předmět či potravina skládá. SmartPlate na to jde trochu jinak a řekněme i jednodušší cestou. Jeden kus chytrého talíře se dá na Kickstarteru pořídit za 149 dolarů.

Pokud vás projekt SmartPlate zaujal, můžete jej podpořit zde. Autoři projektu požadují 100 tisíc dolarů na rozjetí výroby, přičemž nyní, pár dní od spuštění kampaně, mají již polovinu.

Čtěte také

Shadowgun Legends je na Google Play. Zahrát si budete moci až příští měsíc

Shadowgun Legends je na Google Play. Zahrát si budete moci až příští měsíc

Hra 20. 2. 2018

Není sporu o tom, že Shadowgun Legends patří k aktuálně nejočekávanějším mobilním hrám, a to nejen v domácím Česku. Dlouhé...

Pára nad čajem, ohňostroj na obloze…. Vimage rozhýbe vaše fotky stylovými efekty

Pára nad čajem, ohňostroj na obloze…. Vimage rozhýbe vaše fotky stylovými efekty

Aplikace 20. 2. 2018

Co jsou to cinemagrafy, to už jsme si definovali při seznámení s aplikací Loopsie. Nepamatujete? Dalo by se říct, že je to něco mezi...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail