Light Phone je mobil s velikostí platební karty, který strčíte do peněženky

Light Phone je mobil s velikostí platební karty, který strčíte do peněženky

20. 5. 2015

Žijeme v době, kdy telefony dokážou stále víc věcí. Ať již je to díky chytrým aplikacím a připojení k internetu, nebo spojení s celou řadou chytrých zařízení a vychytávek – gadgetů. Umí toho tolik, že to na někoho může působit, že je toho až moc. A sní o telefonu, který vlastně neumí vůbec nic. S Light Phonem si maximálně zavoláte.

Mohlo by vás zajímat:

Lidé dali přes 300 tisíc korun na mobil NoPhone, který neumí vůbec - See more at: http://www.applikace.cz/novinka-569-Lide-dali-pres-300-tisic-korun-na-mobil-NoPhone-ktery-neumi-vubec#sthash.PcCHmUxA.dpuf
Lidé dali přes 300 tisíc korun na mobil NoPhone, který neumí vůbec

Přesně takový je nový projekt Light Phone. Jedná se o mobil, který je jenom prodlouženou klávesnicí a sluchátkem vašeho chytrého telefonu. Zařízení se na dálku spojí s vaším mobilem, takže můžete přes něj volat, ale tím to končí. Případně si do něj pořídíte další SIM kartu a v tomhle případě už ani svůj původní chytrý telefon nepotřebujete.


Projekt se snaží zaujmout „investory“ z řad obyčejných lidí a sbírá peníze na výrobu na crowdfundingovém serveru Kickstarter. Autoři požadují 200 tisíc dolarů, aby se mohla rozjet hromadná výroba, přičemž částku překonají hravě. Velkou otázkou pro nás je, kolik lidí s Light Phonem v kapse se nakonec vrátí ke svému mobilu.

Představa odpojení se od sociálních sítí a internetu je sice romantická, ale k praktičnosti má dnes daleko. Je to jako mít chytrou navigaci, ale záměrně jí nepoužívat a jezdit podle sebe, přičemž pravidelně skončíte v dopravních zácpách, kterým jste se mohli v pohodě vyhnout. Pokud vás ale projekt zaujal, můžete jej podpořit zde. Jeden Light Phone se prodává za 100 dolarů.

Čtěte také

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Aplikace Včera

Internetový prohlížeč, který se na počítačích používá téměř výhradně k tomu, abyste si přes něj stáhli internetový...

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Hra 16. 10. 2017

Vždycky když už nás zombie hry začnou nudit, vstane z hrobu nějaký čerstvý umrlec, kousne nás do krku a znovu nakazí láskou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail