Úvod Novinky Aplikace Blink chce chránit vaše oči při čtení na mobilu

Aplikace Blink chce chránit vaše oči při čtení na mobilu

Aplikace Blink chce chránit vaše oči při čtení na mobilu
Všichni jsme si zvykli používat svoje chytré telefony na mnohem víc než jenom volání. Mnoho z nás na nich surfuje po internetu, čte články uložených ve čtečkách, případně čtete celé knihy. Při čtení na telefonu přitom máme údajně tendenci displej držet blíže očím, než je zdrávo, a zapomínáme mrkat. Následkem jsou vysušené, unavené a často i zarudlé oči. Tohle všechno se snaží řešit aplikace Blink.

A jak? Inu, v pravidelných intervalech vám zhasne displej. Jak často se to děje a na jak dlouho máte černou obrazovku, to si můžete nastavit v aplikaci. Případně je v ní připraveno několik režimů jako čtení nebo hraní her. Aplikace Blink je na Androidu zcela zdarma ale s reklamou. O tom, jestli ale doopravdy pomáhá, si nejsme úplně jistí. Černá obrazovka je hodně rušivý element a brzy začnete hledat jiný způsob, jak se s mrkáním vypořádat. Třeba na to začnete víc myslet…


A pokud si chcete svůj zrak vyšetřit i na to jsou aplikace. Ostatně, tomuto tématu jsme se věnovali v 36. díle našeho pořadu. Jen se podívejte!

Aplikaci Blink můžete stáhnout zde!
Čtěte také:

Komentáře