Stáhněte si dva kvízy pro milovníky filmů a fanoušky videoher

Stáhněte si dva kvízy pro milovníky filmů a fanoušky videoher

11. 5. 2015

České studio Flow nám přineslo parádní kvíz Iconic kdy jste museli hádat jména známých osobností nebo třeba filmů a to z jednoduchých obrázků – ikonek. Ostatně, další podrobnosti o hře najdete zde. Tvorba kvízů se Flow zřejmě osvědčila, jelikož do světa vypustili další dvě aplikace. První se zaměřuje na milovníky hollywoodských filmů a druhá zase na fanoušky starých videoher.

Cut!
Platformy: Android, iOS
Cena: zdarma
Stahujte zde!

Cut! je filmový kvíz, kde můžete porovnat své filmové znalosti s ostatními hráči aplikace. Za každou správnou odpověď získáváte body a za ty zvyšujete svojí úroveň. Porovnat síly přitom můžete s náhodným protihráčem nebo přáteli. Samotné kvízy pak probíhají následovně – přehraje se vám kousek záběrů z filmu a následuje otázka, na kterou můžete odpovědět jednou ze čtyř možností. Otázek je pět, přičemž poslední je za dvojnásobek bodů. Jakmile odpovíte, je na řadě váš protihráč. Pak se body porovnají a je jasné, kdo je vítěz. Ačkoliv je aplikace od českého studia, je kompletně v angličtině. To však asi není nic, co by filmového fandu odradilo, jelikož stejně nejspíš kouká na filmy v originálním znění, ne? Zajímavé je, že na tvorbě otázek se podíleli i redaktoři serveru Moviezone.cz.

Replay
Platformy: Android, iOS
Cena: zdarma
Stahujte zde!

Replay je pak videoherní kvíz, který spíš než výše popsaný Cut! připomíná původní Iconic. Tedy, před očima se vám objevují obrázky z videoher a vy musíte podle dostupných znaků napsat jejich název. Pokud to tedy s hraním myslíte vážně, nemáte lepší aplikaci, která by potvrdila vaše zapařené znalosti. Pokud ale přeci jenom narazíte na obrázek, kde si názvem titulu nebudete jistí, můžete si za nasbírané body pořídit nápovědu, případně obrázek sdílet na Facebooku a získat tak názor svých přátel. U každé hry pak nechybí popisek z Wikipedie, abyste si rozšířili obzory, když nějaký titul nakonec nebudete znát vůbec. Celý kvíz je postavený na titulech z 80. A 90. Let, tomu také odpovídá retro grafika s pixelovými fonty. Hádanek je pak na 200 a jsou rozděleny podle herních žánrů.

Čtěte také

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Aplikace Včera

Internetový prohlížeč, který se na počítačích používá téměř výhradně k tomu, abyste si přes něj stáhli internetový...

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Hra 16. 10. 2017

Vždycky když už nás zombie hry začnou nudit, vstane z hrobu nějaký čerstvý umrlec, kousne nás do krku a znovu nakazí láskou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail