Stáhněte si dva kvízy pro milovníky filmů a fanoušky videoher

Stáhněte si dva kvízy pro milovníky filmů a fanoušky videoher

Před 20 hodinami

České studio Flow nám přineslo parádní kvíz Iconic kdy jste museli hádat jména známých osobností nebo třeba filmů a to z jednoduchých obrázků – ikonek. Ostatně, další podrobnosti o hře najdete zde. Tvorba kvízů se Flow zřejmě osvědčila, jelikož do světa vypustili další dvě aplikace. První se zaměřuje na milovníky hollywoodských filmů a druhá zase na fanoušky starých videoher.

Cut!
Platformy: Android, iOS
Cena: zdarma
Stahujte zde!

Cut! je filmový kvíz, kde můžete porovnat své filmové znalosti s ostatními hráči aplikace. Za každou správnou odpověď získáváte body a za ty zvyšujete svojí úroveň. Porovnat síly přitom můžete s náhodným protihráčem nebo přáteli. Samotné kvízy pak probíhají následovně – přehraje se vám kousek záběrů z filmu a následuje otázka, na kterou můžete odpovědět jednou ze čtyř možností. Otázek je pět, přičemž poslední je za dvojnásobek bodů. Jakmile odpovíte, je na řadě váš protihráč. Pak se body porovnají a je jasné, kdo je vítěz. Ačkoliv je aplikace od českého studia, je kompletně v angličtině. To však asi není nic, co by filmového fandu odradilo, jelikož stejně nejspíš kouká na filmy v originálním znění, ne? Zajímavé je, že na tvorbě otázek se podíleli i redaktoři serveru Moviezone.cz.

Replay
Platformy: Android, iOS
Cena: zdarma
Stahujte zde!

Replay je pak videoherní kvíz, který spíš než výše popsaný Cut! připomíná původní Iconic. Tedy, před očima se vám objevují obrázky z videoher a vy musíte podle dostupných znaků napsat jejich název. Pokud to tedy s hraním myslíte vážně, nemáte lepší aplikaci, která by potvrdila vaše zapařené znalosti. Pokud ale přeci jenom narazíte na obrázek, kde si názvem titulu nebudete jistí, můžete si za nasbírané body pořídit nápovědu, případně obrázek sdílet na Facebooku a získat tak názor svých přátel. U každé hry pak nechybí popisek z Wikipedie, abyste si rozšířili obzory, když nějaký titul nakonec nebudete znát vůbec. Celý kvíz je postavený na titulech z 80. A 90. Let, tomu také odpovídá retro grafika s pixelovými fonty. Hádanek je pak na 200 a jsou rozděleny podle herních žánrů.

Čtěte také

Project Graveyard je hřbitov mrtvých apek

Project Graveyard je hřbitov mrtvých apek

Různé Před 19 hodinami

Používaly je miliony lidí, přesto zmizely z internetu. Řeč je o mrtvých aplikacích a internetových službách. Právě těmto...

Kam zmizel Builder z Clash of Clans? Najdete ho na Facebooku!

Kam zmizel Builder z Clash of Clans? Najdete ho na Facebooku!

Hra Před 20 hodinami

Builder se na to vykašlal. Podpůrná jednotka z Clash of Clans už měla dost toho, že mu všechny jeho stavby neustále ničí a rozhodl se,...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail