12 dní do konce světa. Zaplatí se chytrý senzor na prd?

12 dní do konce světa. Zaplatí se chytrý senzor na prd?

29. 4. 2015

Chytrá udělátka jsou doopravdy na cokoliv. To máme chytrý deodorant, který vám přes mobil řekne, že se máte natřít, chytrou aromavěž, která vám vůní naznačí, že přišla SMSka, případně chytrý senzor do pusy, který změří zápach z úst a doporučí vám čištění zubů. Chytrý senzor na měření plynatosti, to tady ale doopravdy ještě nebylo.
 
Na crowdfundingovém serveru Kickstarter.com teď bojuje o přízeň (a hlavně peníze) potenciálních zákazníků právě takový projekt. Autoři chytrého senzoru CH4 potřebují získat 180 tisíc dolarů, aby se rozjely výrobní linky a senzory se vůbec začaly vyrábět. Peníze sbírají od dobrovolných dárců z celého světa, kteří si mohou senzor předplatit. Jeden kousek vyjde na 120 dolarů.


A jak to funguje? Senzor CH4 si umístíte do zadní kapsy kalhot, aby byl co možná nejblíže k místu vypouštění plynů (rozumějte zadku). Pokud si ulevíte, senzor zkusí rozebrat mikročástečky, jež jste vypustili do svého okolí. Společně s tím si vedete záznamy jídel, které aplikace porovnává s daty ze senzoru a díky tomu vyhodnotí, které potraviny vám nedělají dobře.
 
Cílem celého projektu tak není jenom bizardní zábava, ale snaha pomoci. Podle dokumentů na webu průměrný člověk vypouští plyny 13x za den, přičemž jejich zadržování či naopak nadměrné upouštění může značit různé problémy. Podporovalům na Kickstarteru je ale senzor zrejmě u zadku. Kampaň je již za polovinou, přičemž vybrán je zatím pouhý zlomek.
 
Pokud vás fungování senzoru zajímá, případně jej chcete podpořit, můžete tak učinit zde. Pakliže se senzor doopravdy zaplatí, skončí svět tak, jak jej známe...

Čtěte také

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Hra 16. 10. 2017

Vždycky když už nás zombie hry začnou nudit, vstane z hrobu nějaký čerstvý umrlec, kousne nás do krku a znovu nakazí láskou...

Google Photos najdou fotky vašeho psa nebo kočky podle jména

Google Photos najdou fotky vašeho psa nebo kočky podle jména

Aplikace 16. 10. 2017

Chytrý asistent uvnitř aplikace Fotky Google se naučil nový trik. Vyhledávání „psa“ nebo „kočky“ na fotkách už umí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail