Výbuch sopky a tři tipy na aplikace, s nimiž můžete točit timelapse videa

Výbuch sopky a tři tipy na aplikace, s nimiž můžete točit timelapse videa

Včera

Výbuch sopky, to nikdy není nic příjemného, hlavně pokud bydlíte nedaleko. Nicméně ten pohled na demonstraci síly přírody... Před pár dny vybuchla sopka v jihoamerickém Chile a internetem se šíří časosběrné video, které sopku ukazuje v celé její děsivé kráse. Obří dým stoupající kilometry vysoko, tuny bordelu vychrleného do okolí, blesky, které v kouři a mracích kolem sopky vznikají. Pokud chcete točit podobná videa, tzv. timelapse, tak čtěte dál!


Pod pojmem timelapse najdeme časosběrná videa. Jedná se o videozáznam, který byl pořizován delší dobu a dodatečně zrychlen. Případně jde o způsob pořizování fotek, které se nakonec poskládají za sebe a vytvoří video (25 fotek poslouží jako 25 snímků za vteřinu), a opět jde o to v krátkém okamžiku zachytit nějakou proměnu, která trvá mnohem déle. A abyste mohli timelapsy dělat, vystačíte si i s mobilem (a ideálně ještě stativem) a nějakou aplikací. My jsme vybrali tři nejzajímavější.

Hyperlapse od Instagramu
Stahujte pro iOS

Tohle je doopravdy špička, která snad nemá konkurenci. Trikem u Hyperlapse není to, že dokáže zrychlit delší videozáznam, ale stabilizace, díky které video neobsahuje otřesy, takže můžete točit klidně z ruky a bez stativu. Hyperlapse je k dostání zdarma, ale zatím jenom na iOS. Majitelé Androidu pak mají k dispozici následující alternativy.

Framelapse
Stahujte pro Android

Aplikace pro Android, která vychází z principů Hyperlapse. V rámci nastavení můžete štelovat délku videa, počet snímků nebo třeba zoom. Pokud si zaplatíte za profesionální verzi, dostanete k dispozici další nástroje (možnost zamknutí expozice), případně automatické nastavení v rámci kouzelného Wizard módu.

Lapse It!
Stahujte pro Android a iOS

Pokud hledáte profesionálnější nástroj na tvoření a editace svých časosběrů, můžete sáhnout po aplikaci Lapse It! Ta nejenže může timelapsy natáčet, ale nabízí i řadu dalších funkcí, jak s nimi pracovat. Přimo v aplikaci můžete video sestříhat, přidat hudbu, případně záznam prohnat barevnými filtry pro silnější výsledný dojem. A navíc se můžete pokochat videi ostatních uživatelů!

Rada na konec

Aplikace tedy máme a nabízí se otázka, co s nimi točit. V podstatě všechno, co se v case nějak výrazně proměňuje. Populární jsou záběry na mraky plující po neby, západy/východy slunce, rušné městské ulice a křižovatky. Představivosti se meze nekladou.

Čtěte také

K čemu potřebuje fidget spinner Bluetooth?

K čemu potřebuje fidget spinner Bluetooth?

Vychytávka Před 19 hodinami

Dobrá otázka! Už jsme tu měli jeden chytrý fidget spinner, který využívá Bluetooth a mobilní aplikace k zaznamenávání triků....

Metal Gear Solid 2 na Google Play? Většina lidí si hru nestáhne

Metal Gear Solid 2 na Google Play? Většina lidí si hru nestáhne

Hra Včera

Geniální stealth akce Hideo Kodžimi se celkem nečekaně objevila v nabídce Obchodu Play. Nejde o žádnou doprovodnou aplikaci nebo fake,...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail